Gydytojo konsultacija

Aortos diena 2021 (09/25)

Atvira operacija

Šių metų rugsėjo 25-ąją minima Pasaulinė aortos diena, kuri primena, kad Lietuva kasmet netenka daugybės žmonių, kuriuos pražudo staiga plyšusi stambiausios organizmo kraujagyslės, aortos, sienelė.

Aortos aneurizma (išsiplėtimas) yra klastinga liga, kurią būtų galima aptikti ir sėkmingai išgydyti, jeigu vyresni negu 60 metų vyrai ir moterys atkreiptų dėmesį į rizikos veiksnius (rūkymas, vyresnis amžius, padidėjęs kraujospūdis, aukštas cholesterolio lygis, kojų kraujotakos sutrikimai) ir pasitikrintų gydymo įstaigose. 
Šių metų rugsėjo 25-ąją minima Pasaulinė aortos diena, kuri primena, kad Lietuva kasmet netenka daugybės žmonių, kuriuos pražudo staiga plyšusi stambiausios organizmo kraujagyslės – aortos – sienelė.  
Aortos aneurizma yra klastinga liga, nes dalis pacientų nejaučia jokių simptomų ir nemato reikalo kreiptis į gydytojus. Tuo tarpu plyšus aneurizmai išgyvena tik 2-4 pacientai iš 10. Todėl aortos aneurizma netgi vadinama „tyliąja žudike“. Laiku aptikus neplyšusią aneurizmą, jos gydymo efektyvumas siekia net 95 proc.  
Lietuvos Kraujagyslių Chirurgų Draugija ir Endovaskulinių Specialistų Asociacija kviečia Jus į Pasaulinę aortos dieną (rugsėjo 25 d.), kurios renginių metu turėsite galimybę nemokamai ir be siuntimo pasitikrinti didžiausios organizmo kraujagyslės – aortos – diametrą. Ultragarsinis tyrimas yra neskausmingas, neinvazinis ir trunka tik 5 minutes. 
RENGINIAI
• nuo 10:00 iki 18:00 prie Mo muziejaus Vilniuje, Pylimo g. 17;
• nuo 09:00 iki 13:00 prie Nacionalinio Kauno dramos teatro Kaune, Laisvės al. 71;
• nuo 10:00 iki 13:00 prie Jūrininkų ligoninės Klaipėdoje, Liepojos g. 45.
 
Apsaugokime save ir savo artimuosius nuo šios pavojingos ir klastingos ligos!
 
 
Aortos dienos rėmėjai:
1. Medtronic 
2. Linea alba
3. Formedics 
4. Bonameda 
Vaizdo įrašai
Endovaskulinis gydymas stentgraftu
11/12
Endovaskulinis gydymas stentgraftu
Endovaskulinis gydymas stentgraftu (11/12)
Pilvo aortos aneurizma
11/12
Pilvo aortos aneurizma
Pilvo aortos aneurizma (11/12)
Atvira operacija
11/12
Atvira operacija
Atvira operacija (11/12)