Gydytojo konsultacija

Kardiopulmoninių pratimų testo rezultatai leidžia prognozuoti pooperacinių komplikacijų pasireiškimą po pilvo aortos aneurizmos operacijos (07/04)

Hashem M. Barakat iš Hull & Hull Yorko universiteto medicininės mokyklos Jungtinėje Karalystėje kartu su kolegomis tyrė, ar aerobinio pasirengimo duomenys leidžia prognozuoti specifines komplikacijas, pasireiškiančias atlikus pilvo aortos aneurizmos operaciją. Kardiopulmoninių pratimų testavimo duomenys buvo renkami dvejus metus stebint 130 pacientų.

Hashem M. Barakat iš Hull & Hull Yorko universiteto medicininės mokyklos Jungtinėje Karalystėje kartu su kolegomis tyrė, ar aerobinio pasirengimo duomenys leidžia prognozuoti specifines komplikacijas, pasireiškiančias atlikus pilvo aortos aneurizmos operaciją. Kardiopulmoninių pratimų  testavimo duomenys buvo renkami dvejus metus stebint 130 pacientų.

Mokslininkai nustatė, kad sumažėjęs anaerobinis slenkstis ir atvira operacija koreliuoja su širdies komplikacijomis (tikimybės santykis 0,55 ir 6,99, atitinkamai). Pacientai, kuriems buvo atlikta endovaskulinė operacija, ligoninėje praleido trumpesnį laiką ir reikalavo mažesnės pooperacinės priežiūros.

Taigi, kardiopulmoninių pratimų parodymai leidžia numatyti skirtingas pooperacines komplikacijas, galinčias pasireikšti atlikus pilvo aortos aneurizmos operaciją, todėl juos verta atlikti reguliariai.

Skaitykite plačiau čia.

Vaizdo įrašai
Endovaskulinis gydymas stentgraftu
11/12
Endovaskulinis gydymas stentgraftu
Endovaskulinis gydymas stentgraftu (11/12)
Pilvo aortos aneurizma
11/12
Pilvo aortos aneurizma
Pilvo aortos aneurizma (11/12)
Atvira operacija
11/12
Atvira operacija
Atvira operacija (11/12)