Gydytojo konsultacija

Nereguliarus sveikatos tikrinimasis gali sukelti grėsmę gyvybei (07/04)

Vyrai keturis kartus rečiau nei moterys kreipiasi į gydytojus susidūrę su sveikatos problemomis. Tai reiškia, kad gerokai išauga tikimybė, jog vyrams prireiks skubios medicininės pagalbos pasireiškus sutrikimams, keliantiems pavojų gyvybei.

Longview regioninio medicinos centro duomenimis vyrai keturis kartus rečiau nei moterys kreipiasi į gydytojus susidūrę su sveikatos problemomis.

Tai reiškia, kad gerokai išauga tikimybė, jog vyrams prireiks skubios medicininės pagalbos pasireiškus sutrikimams, keliantiems pavojų gyvybei.

„Didžiajai  daliai vyrams pasireiškiančių sveikatos sutrikimų galėtų būti užkirstas kelias, reguliariai tikrinantis sveikatą“,  – sako dr. George Saikin. 

Ligų kontrolės ir prevencijos skyriaus duomenimis:

34,6 proc. vyresnių nei 20-ies metų amžiaus vyrų yra nutukę;

31,6 procentai vyresnių nei 20-ies metų amžiaus vyrų turi aukštą kraujo spaudimą;

20,9 proc. vyrų, vyresnių nei 18-os metų amžiaus rūko cigaretes.

Dr. D. Scott Brazell įvardija keletą priežasčių, kodėl vyrai nesikreipia į gydytojus: 

„Sveikata jiems nėra prioritetas. Vyrai nelinkę keisti savo gyvenimo būdo, taigi, jie nėra linkę klausytis gydytojo nurodymų ir keisti mitybą, atsisakyti rūkymo, numesti svorio, sportuoti ir reguliariai tikrintis sveikatą“ – jis sako.

Vyrai taip pat yra įsitikinę, kad jie yra „stiprioji“ lytis, todėl turi ištverti ligas.

Vis dėlto, kuo ilgiau žmogus nukelia vizitą pas gydytoją, tuo didesnė tikimybė, kad ten lankytis jam prireiks reguliariai.

Dr. D. Scott Brazell ir  dr. George Saikin, teigia, kad ypač svarbu apislankyti pas savo šeimos gydytoją bent kartą per metus. Jie išvardino medicininių tyrimų, kuriuos svarbu atlikti, sąrašą.

Kraujospūdžio tyrimą svarbu pasidaryti bent kartą per du metus. Aukštas kraujospūdis padidina riziką susirgti širdies ar inkstų ligomis bei infarkto riziką.

Sulaukus 35-erių (arba sulaukus 20-ies, jeigu sergate cukralige, turėjote širdies ligų, rūkote, turite aukštą kraujospūdį arba jūsų kūno masės indeksas (KMI) siekia 30 ir daugiau, svarbu reguliariai tikrintis cholesterolio lygį.

Cukraligės atvejų Vakarų pasaulyje ženkliai padaugėjo. Pradžioje pasireiškia silpni simptomai, liga dažnai būna nepastebima arba supainiojama su kitais negalavimais. Jeigu jūsų kraujospūdis yra aukštesnis nei 135/80, paprašykite gydytojo atlikti tyrimą dėl cukraligės. Cukraligė arba aukštas kraujo spaudimas gali pakenkti širdžiai, akims, kojoms, inkstams, nervams ir kitoms kūno dalims. Vyrai, kurių giminėje buvo cukraligės atvejų, kurie turi viršsvorį arba jaučia cukraligės simptomus turėtų išsitirti kraują nevalgius.

Prostatos vėžys: Prastatos vėžys yra viena dažniausiai vyrams pasireiškianti vėžio forma. Liga pasireiškia retai vyrams, jaunesniems nei 50-ies metų amžiaus ir jeigu ši liga yra aptinkama ankstyvoje stadijoje (pvz., kol simptomai  nėra išplitę), ji yra išgydoma. Prostatos vėžio atveju amžius daro lemiamą įtaką. Daugiau nei 70 procentų visų vyrų yra diagnozuojami sulaukę 65-erių ar vyresniame amžiuje.   Dažniausiai atliekamas skaitmeninis rektalinis tyrimas – tai yra paprastas tyrimas, kurio dėka gydytojas patikrina prostatą dėl galimų sutrikimų, kurie gali rodyti vėžio užuomazgas.

Storosios žarnos vėžys: sulaukę 50-ies pradėkite tikrintis dėl storosios žarnos vėžio. Įprastai atliekama kolonoskopija.Gydytojas naudoja apšviestą vamzdelį, kad ištirtų visą storąją žarną. Atliekant kolonoskopiją galima aptikti ikivėžinių ataugų, vadinamų polipais, ir juos pašalinti.

Pilvo aortos aneurizmos tyrimas: aorta yra pagrindinė kraujagyslė, kuri tiekia kraują į pilvą, dubenį ir kojas. Jeigu jūsų amžius yra tarp 65 ir 75 metų ir esate surūkę 100 ar daugiau cigarečių per savo gyvenimą, patartina išsitirti dėl pilvo aortos aneurizmos.

Plačiau skaitykite čia

Vaizdo įrašai
Endovaskulinis gydymas stentgraftu
11/12
Endovaskulinis gydymas stentgraftu
Endovaskulinis gydymas stentgraftu (11/12)
Pilvo aortos aneurizma
11/12
Pilvo aortos aneurizma
Pilvo aortos aneurizma (11/12)
Atvira operacija
11/12
Atvira operacija
Atvira operacija (11/12)