Gydytojo konsultacija

Vyrų sveikatos svarba (07/04)

Gydytoja Candice Fagan tvirtina, kad kai kurių sveikatos sutrikimų pasireiškimas priklauso nuo lyties. Nors širdies ligos, vėžys, stresas ir depresija kankina abiejų lyčių atstovus, vyrai taip pat susiduria su prostatos ligomis, fiziniais susižalojimais ir ligomis.

Gydytoja Candice Fagan tvirtina, kad kai kurių sveikatos sutrikimų pasireiškimas priklauso nuo lyties.

Nors širdies ligos, vėžys, stresas ir depresija kankina abiejų lyčių atstovus, vyrai taip pat susiduria su prostatos ligomis, fiziniais susižalojimais ir ligomis. Džiugi žinia yra ta, kad medicininiai tyrimai leidžia padėti nustatyti tokius sveikatos sutrikimus kaip depresija, stresas, širdies ligos, cukraligė, pilvo aortos aneurizma, kaulų tankumas, prostatos ar storosios žarnos pakitimus.

Rūkymas gali sukelti aortos aneurizmą, be to, apie 70-uosius metus vyrams pasireiškia osteoporozė.

Kraujo spaudimą svarbu tikrintis bent kartą per du metus. Normalus širdies susitraukimų dažnis yra 120/80. Gydytoja Candice Fagan pabrėžia, kad vyrams reikia vartoti mažiau druskos ir ir sočiųjų riebalų, o rinktis patiekalus su daugiau vaisių ir daržovių.

Suvartojamo cholesterolio keikis neturėtų viršyti 300 miligramų, be to, jo lygis turi būti tikrinamas bent kartą per penkerius metus.

Kūno masės indeksas turėtų būti tarp 19 ir 25.

Gydytoja Candice Fagan teigia, kad fiziniai pratimai leidžia sumažinti kraujospūdį ir numesti svorio. Pradėti sportuoti rekomenduojama palengva – ilgainiui vertėtų sportuoti bent 30 minučių kiekvieną dieną.

Vyrai dažnai susižaloja sportuodami. Gydytoja C. Fagan rekomenduoja daryti apšilimą prieš sportą, atpalaidavimo pratimus pasportavus bei rinktis tinkamą sporto įrangą.

Rizikos veiksniai, galintys sukelti aortos aneurizmą: paveldimumas, amžius, rūkymas ir aukštas cholesterolio lygis.

 

Plačiau skaitykite čia

 

Vaizdo įrašai
Endovaskulinis gydymas stentgraftu
11/12
Endovaskulinis gydymas stentgraftu
Endovaskulinis gydymas stentgraftu (11/12)
Pilvo aortos aneurizma
11/12
Pilvo aortos aneurizma
Pilvo aortos aneurizma (11/12)
Atvira operacija
11/12
Atvira operacija
Atvira operacija (11/12)